Відлучення від грудей icon

Відлучення від грудейНазваВідлучення від грудей
Дата конвертації04.08.2014
Розмір98.8 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Відлучення від грудей

Відлучення... Хтось з мам чекає цього моменту з нетерпінням, хтось - зі страхом. Але ж це і зрозуміло: будь-який новий етап у житті завжди хвилюючий, тим більше той, який пов'язаний з нашим малюком. Пам'ятаєте, як під час вагітності Ви хвилювалися за здоров'я малюка,думали,чи все у нього там в порядку? Переживали,чи прийде молоко,чи вистачить його малюкові ? А перші зуби,як ми їх чекали ? ! А перші кроки? ! І ось тепер Вам довелося задуматися про наступний крок. Багато місяців Ваш малюк всі свої втоми і смутку забував у Вашої грудей і, відпочивший і оновлений, поспішав до нових відкриттів. Але бабусі, подруги, сусідки все частіше говорять,що Ваше сонечко вже виросло і з маминим молочком пора розлучатися. І ось Ви вже мучитеся сумнівами: може,вони праві ? Може бути і правда пора? Коли настає той самий момент ? І як краще це зробити?

Терміни.

Хто б що не говорив,грудне вигодовування - всього лише ще один етап у житті дитини і з нього він виростає так само, як виростають з пелюшок і повзунків. І для кожного малюка такий час неодмінно настає само,навіть якщо дитину до відлучення не спонукати. Та й судіть самі: сам термін вже має на увазі,що крихітку усувають від грудей проти його волі - « відлучають ».

Ідеально було б догодувати дитини до того віку,коли його потреба в прикладаннях згасне сама собою. І якщо мама в 2-3 роки,і навіть пізніше,згодна годувати малюка і далі,то відлучати дитину від грудей немає ніякої необхідності.

Вік, у якому дитина сама,без маминої допомоги і серйозних зусиль з її боку,готовий розлучитися з грудним вигодовуванням настає після 3 -х років. Але не треба думати,що відлучення до цього віку неможливо. Якщо мама з якихось своїх причин вирішує закінчити годувати дитину грудьми,це можливо. Для цього треба орієнтуватися на деякі загальні закономірності. Про них і про те,як з мінімальними втратами для всіх ( і для малюка і для мами ) відлучити крихітку ми й поговоримо нижче.

Так як в природі все гармонійно,при правильно організованому грудному вигодовуванні мама не один рік забезпечує крихітку необхідним йому кількістю молочка. Однак мамин організм буває готовий до завершення лактації раніше - після в 1,5-2 років. Потім мама може « зупинитися» в будь-який момент за власним бажанням,орієнтуючись тільки на потреби малюка.

Завершення лактації в більш ранні терміни не є фізіологічним і,як правило,буває пов'язано з помилками в організації грудного вигодовування,або проблемами зі здоров'ям мами ( гормональні збої,настання нової вагітності та інше).

Припинення грудного вигодовування на етапі,коли мамин організм до цього ще не готовий,може спричинити серйозні наслідки для її здоров'я. У кращому випадку мама змушена буде регулярно зціджувати протягом якогось часу. Можливі також хворобливі відчуття,нагрубання молочних залоз,розвиток лактостаз,впоратися з якими без допомоги малюка (його ж уже відлучили ) мамі досить важко. До того ж така незапланована організмом гормональна перебудова може спровокувати у мами розвиток депресивних станів,а також тривале (аж до декількох років! ) Виділення молока з молочних залоз вже після припинення годування груддю.

Як дізнатися,що ми готові.

Але як же все-таки зрозуміти,що і мама і малюк вже готові до відлучення ?

Готовність маминого організму визначити легко. Головний показник - як наповнюється груди молоком під час тривалого ( до 12-24 годин) перерви в прикладаннях малюка. Власне,якщо Ви на кілька годин пішли від малюка,груди наповнюватися не повинна. У всякому разі Ви не повинні відчувати жодних неприємних відчуттів у зв'язку з цим,тим більше потреби подцедіть груди.

Але що робити,якщо мама не працює і залишити крихітку на такий тривалий час їй не з ким? У цьому випадку можна запланувати якісь справи на вихідний день,а дитину залишити з татом чи бабусею. А якщо з якихось причин такий варіант теж не підходить,можна спробувати протягом дня погодувати малюка тільки однією груддю і подивитися,точніше «відчути»,як наповнюватиметься інша. Це,звичайно,не самий достовірний спосіб,але, головне,Ви дізнаєтеся,чи готовий Ваш організм до завершення лактації. Якщо організм готовий,то з цього моменту треба почекати 2,а краще 3 місяці,щоб малюк з Вашим молочком отримав достатню кількість імуноглобулінів. Це підтримає його імунітет протягом 6 місяців після припинення грудного вигодовування,а також захистить грудну залозу після відлучення.

А ось готовність малюка до відлучення визначити не так просто. Кращий критерій... мамині відчуття. За рідкісним винятком будь-яка мама,навіть форсує події,проте точно знає,чи готове її чадо до цього кроку.

Але,звичайно, є і більш достовірні способи. Так вважається,що до відлучення готовий крихітка,у якого в день залишилося лише 1-3 прикладання і який при цьому не смокче соски ( пустушки,пляшки),ручки,іграшки,ганчірочки,одяг,нижню губку та інше.

У всіх інших випадках треба поступово скоротити кількість прикладань до 1-3 на добу і тільки потім робити останній крок.

Коли з відлученням краще почекати.

Отже,і мамин організм і малюк готові до завершення грудного вигодовування. Як же правильно вибрати відповідний момент?

Відлучення не повинно співпасти з відпусткою,переїздом,виходом мами на роботу або малюка в дитячий сад,появою в будинку няні. У цьому випадку краще відлучити крихту за 2-3 місяці до, або через 2-3 місяці після будь-якого з цих подій. Якщо в сім'ї хтось хворів (особливо сам дитина),треба почекати хоча б 1 місяць з моменту остаточного одужання.

Вважається,що в теплу пору року дитини краще не відлучати,в тому числі й тому,що мінливий раціон харчування малюка,збільшення в ньому кількості свіжих овочів і фруктів,сприяє збільшенню шлунково -кишкових розладів та інфекцій. Але якщо відлучення проходить в фізіологічні строки,час року великої ролі не грає.

І ще один фактор,на який варто звернути увагу - це психо- емоційний стан малюка. Якщо у нього зараз важкий період,крихітка бунтує або часто вередує (а таке ніколи не трапляється без серйозних на те причин !),З відлученням також краще трохи почекати.

Деякі правила.

Багато місяців Ваш чоловічок всі свої біди й прикрощі забував під грудьми. Грудне вигодовування було для нього невід'ємною частиною спілкування з мамою. Тому дуже важливо тепер,коли малюк цього позбавляється,щоб мама... не зникла одночасно з «його» сісей. Для нього це дуже непростий період в житті, і мама повинна обов'язково бути поруч. Особливо це важливо,якщо Ви поступово,за своєю ініціативою готуєте крихту до відлучення.

Так, нічого не поробиш,малюк позбавляється свого «скарби»,але мама поруч. Вона в будь-яку хвилину готова підтримати,розрадити,обійняти, приголубити. А для малюка зараз це особливо важливо,так як тісний тактильний контакт допомагає йому відволіктися від бажання посмоктати,замінює спілкування з грудьми. Якщо Ви читаєте малюкові книжку,краще посадити його до себе на коліна. Якщо він прийшов поговорити,задати свої сто тисяч « ​​чому»,візьміть його на ручки або хоча б обійміть обома руками,погладьте по спинці.

На цьому етапі,як, власне,і перш,неможливо переоцінити важливість і значення для малюка різних обнімалок,щекоталок,веселих бійок і поцiлункiв. Це допомагає малюку відчувати себе захищеним,коханим,значущим. Мама поруч,мама приділяє йому ще більше часу та уваги,ніж раніше,і значить - все впорядке,все так,як і має бути.

Зверніть також увагу на те,що припинення грудного вигодовування не повинно проходити одночасно з відселенням крихти в окреме ліжечко,тим більше кімнату. З цим краще подждать 3-4 місяці.

Більш того,якщо Ви тільки починаєте обмежувати малюка в ссанні днем,нічні прикладання на якийсь час можуть стати більш тривалими і частими. Якщо через пару тижнів ситуація не зміниться,це швидше за все означає, що крихітці поки важко змиритися з обмеженнями в прикладаннях. У такій ситуації з відлученням буває краще почекати.

І ще один дуже важливий момент. Коли в результаті обмеження малюка в прикладаннях він починає смоктати свій пальчик,нижню губку або що-небудь ще,ці симптоми не можна ігнорувати. Ваш малюк поки ще не готовий до припинення грудного вигодовування. Більш того така поведінка малюка говорить про те,що йому дуже важко змиритися з відбуваються змінами,він дуже страждає внутрішньо. І якщо не поставитися з розумінням до такого тихого протесту маленького чоловічка,це може серйозно відбитися на нервовій системі малюка в майбутньому.

Дотримуючись цих нехитрих правил,Вам неважко буде визначитися з часом відлучення. Однак,якщо малюк все ще смокче по кілька разів за день і не всі прикладання пов'язані зі снами,Вам знадобиться більш докладне керівництво до дії.

Послідовність дій при відлученні.

Отже,Ви прийняли рішення закінчувати годувати малюка грудьми. Але як бути,якщо малюк з Вашим рішенням,очевидно,не згоден,смокче з ранку до вечора,а вночі взагалі маму від себе не відпускає ? Якщо маляті вже виповнилося 1,5 року,можна спробувати підготувати її до відлучення поступово. Скільки часу Вам на це знадобиться,заздалегідь сказати не можна. Це залежить від багатьох чинників. І від здібності малюка зараз відмовитися від цієї останньої « ниточки »,що зв'язує його з мамою. І від того,наскільки рішучі будуть Ваші дії,від Вашої впевненості у правильності прийнятого рішення. Взагалі треба завжди пам'ятати : маляті легше підлаштуватися під впевнено діючу маму,нехай і робить щось не так з точки зору його очікувань,його природних потреб,ніж під маму,що надходить правильно,але сумніваються у своїх діях. Цю слабинку дітки моментально помічають і вона тільки збиває їх з пантелику.

Отже,кожній парі мама - малюк необхідно свій час. Орієнтовно після 1,5 років діткам потрібно хоча б місяці два. Мамі дуже важливо набратися терпіння. Не можна ставити перед собою якісь конкретні терміни,адже вони залежать не тільки від Вас. А раптом малюк Вас « підведе » ? ! Тоді ваше нетерпіння або навіть досада можуть перекреслити кілька тижнів Ваших з ним спільних праць. Тут вже краще не поспішати. Таке плавне відлучення завжди відбувається за принципом « крок вперед,два назад». Ніколи не можна заздалегідь передбачити,на якому етапі крихітка закомизиться,але рано чи пізно таке може статися. « Дотискати » його в такій ситуації - значить ризикувати тим,що вже досягнуто. Тому головне правило - плавно,поступово,обов'язково рахуючись з потребами малюка.

Тепер докладніше про тих етапах,які Вам мають (орієнтовно кожен етап може займати близько 1-2 тижнів). Перше,з чого треба почати - це скоротити кількість прикладань під час неспання малюка. І насамперед треба прибрати всі «провокації » з боку мами. Це означає,що при крихті не можна переодягатися,ходити в нижній білизні (ще краще,якщо він Вас в ньому взагалі не буде бачити ). Краще на якийсь час відмовитися від халатів,блузонів,сорочок на користь футболок - тепер до свого « скарби» маляті буде дістатися важче. Мама не повинна сидіти в присутності дитини без діла. Відпочиваюча мама - легка «видобуток » для хоче посмоктати малюка. Взагалі при ньому краще сидіти трохи менше - чим вище мама,тим труденее до неї дістатися і тим простіше відволіктися на щось інше.

Якщо малюк виявив бажання посмоктати,треба зробити вигляд,що мама цього не помітила або не зрозуміла. Якщо малюк наполягає - постарайтеся переключити його увагу на щось цікаве. Наприклад,кидайте всі справи і разом біжіть дивитися,чи не прийшов додому тато - запропонуйте малюкові самому подивитися в « очко»,можна навіть відкрити двері і перевірити. Потім біжіть у ванну слухати цвіркуна. Потім дивитися білого голубка за вікном у великій кімнаті,потім - ворону із зеленим хвостом з вікна кухні... Чим сильніше вирують емоції,ніж цікавіше малюкові - тим краще ефект. І не бійтеся переборщити : чим більше таких перемикань - тим легше відвернути малюка від його ідеї,треба тільки робити все щиро,так як дітки відразу відчувають будь-яку фальш. Головне - не можна говорити « не дам»,адже Ви - любляча,розуміюча,найкраща на світі мама ! Але знайте,що якщо малюкові дійсно треба посмоктати,він не переключиться ні за що,і ніяка « мишка » під диваном Вам не допоможе.

Все це призводить до скорочення кількості прикладань і,як наслідок,до зменшення кількості молока у мами. На цьому етапі можна також ввести нове правило: під час неспання смоктати груди тільки в певному місці (наприклад,диван або крісло ) або в одному положенні (наприклад, тільки сидячи).

Наступним кроком потрібно привчити малюка укладатися на денний сон без прикладання до грудей. Приблизно з 6 місяців,в мамине відсутність,дітки можуть навчитися засинати без грудей. Але тепер важливо навчитися робити це,коли мама вдома. Для початку можна,звичайно, скористатися чиєюсь допомогою (наприклад,няні або бабусі ),але це якраз не обов'язково. Мама може впоратися і сама : уклавши малюка в ліжечко,вона виходить з кімнати і обіцяє « я зараз прийду ». Секунд через 15-30 мама повертається і укладає крихітку як звичайно. Але час маминого відсутності з кожним днем поступово збільшується. Головне,завжди повідомляти крихітці,куди Ви йдете - наприклад помити жовту чашечку,і,якщо малюк раптом йде Вас шукати,він повинен застати Вас за миттям тієї самої чашечки. Сердитися на нього не треба,просто закінчите свою справу і віднесіть його в спальню,попросивши наступного разу дочекатися Вас там. Одного разу,повернувшись до свого чоловічкові,Ви знайдете його сплячим.

Коли малюк навчиться регулярно засипати днем сам,точно так само прибираються вечірні засинання під грудьми. Якщо Ви все робили правильно,не кваплячись,то після цього малюк сам почне рідше прикладатися до грудей вночі. І,навпаки,якщо Ви поквапилися і малюк сприймає відбуваються зміни як позбавлення,кількість нічних прикладань може збільшитися або він може почати смоктати щось ще,наприклад свої ручки. У цьому випадку краще на деякий час повернутися на кілька кроків назад і трохи почекати. Можливо вже через тиждень-другий малюк буде готовий до подальших змін. Тепер вже можна потихеньку скорочувати тривалість нічних прикладань,якщо це необхідно. Для початку треба забирати груди у крихти,якщо він,насосавшісь,тихенько посмоктує її уві сні і не прокидається від спроби її забрати. Поступово тривалість нічних смоктання повинна скоротитися до кількох хвилин і стати символічною. До речі,приблизно в цей же час, можна відучувати крихітку досипати денні сни під грудьми. Просто під час його пробудження Вас не повинно бути поряд,а коли він Вас знайде,відволікаючи його чимось цікавим або смачним ( їжею або питвом - ролі не грає),а потім чимось займіть. Для початку можна просто давати груди не відразу,а через пару хвилин,далі - більше.

Коли всі ці етапи залишаться у Вас позаду,вранці краще почати вставати раніше малюка. А далі діяти також,як відучували малюка від денних пробуджень під грудьми. В один прекрасний день малюк просто забуде вранці прикластися до грудей. Що робити далі - вирішувати Вам. Можна скористатися частим радою,і при наступній спробі дитини прикластися сказати « мені боляче». Але це не завжди допомагає. Справа в тому,що до 3-4 років дитина не розуміє,що таке чужа біль,для нього це поняття абстрактне і, отже,аргумент непереконливий. Наступного разу Ви можете просто нагадати дитині, що вранці він забув посмоктати і тепер йому більше нічого «не положено ». А можна просто почекати,поки пробудження без прикладань стануть більш частими,а смоктання потім і зовсім забудеться.

І будьте обережні! Ваші слова « молочка більше немає » дитина обов'язково спробує перевірити.

Отже,всі наведені вище рекомендації допоможуть Вам відлучити малюка,якщо з якихось причин годувати його далі Ви не можете або не хочете,а до відлучення Ваш чоловічок поки ще не готовий. Але перш ніж приступати до цього рішучого кроку,треба ще раз зважити всі «за» і « проти». Адже якщо маму під час годувань в такому віці щось не влаштовує,доставляє незручності або поведінку малюка чимось дратує - це свідчить про помилки в організації грудного вигодовування,виправити які дуже легко,звернувшись за допомогою до консультанта по грудному вигодовуванню (причому як правило в таких випадках буває достатньо консультації по телефону). Тоді як передчасне відлучення може додати до вже існуючих проблем нові,часом навіть ще серйозніші. А часу для вирішення цих проблем Вам буде потрібно набагато менше,ніж для відлучення.

Тому не варто поспішати. Краще зробити так,щоб годування грудьми і в 2,і в 3 роки,і навіть пізніше,приносило позитивні емоції не тільки малюкові,але і мамі. Повірте,це дуже просто!

Оксана Дзвонар ,

консультант з ГВ,спеціаліст центру «Веселка материнства»Схожі:

Відлучення від грудей iconЗанятие 5: Грудное вскармливание здоровых новорожденных Как молоко попадает из груди к ребенку
Очень важно объяснить матерям и уверить их в том, что существуют разные формы и размеры грудей, и в том, что выработка грудного молока...
Відлучення від грудей iconДо рішення міської ради від 02. 02. 2012 №3 -543
Псер від 05. 04. 12 №3-747 від 10. 05. 12 №3-855 від 12. 07. 12 №3 -1007 від 02. 08. 12 №3-1043 від 09. 08. 12 №3 1072 від 06. 09....
Відлучення від грудей iconПерелік питань, що пропонується для розгляду на 15- ій сесії міської ради
«Про бюджет міста на 2011 рік» з врахуванням змін внесеними рішенням від 26. 01. 11 №5/3, від 23. 02. 2011 №6/4, від 23. 03. 2011...
Відлучення від грудей iconРішення виконавчого комітету від 07. 03. 2012 №385
Мвк від 28. 08. 2012 №1247 від 03. 10. 2012 №1402 від 24. 10. 2012 №1505 від 05. 11. 2012 №1582 від 25. 12. 2012 №1856
Відлучення від грудей iconКодекс України Кримінально-процесуальний Кодекс України
Від. N 48, ст. 677) від 18. 01. 66 (Від. N 4, ст. 15) від 09. 11. 66 (Від. N 44, ст. 274) від 24. 01. 67 (Від. N 5, ст. 63)
Відлучення від грудей iconРішення виконавчого комітету
Мвк від 28. 08. 2012 №1247 від 03. 10. 2012 №1402 від 24. 10. 2012 №1505 від 05. 11. 2012 №1582 від 25. 12. 2012 №1856
Відлучення від грудей iconДиректор Вінницького торговельно-економічного інституту кнтеу
...
Відлучення від грудей iconЗакон україни про транзит вантажів Із змінами І доповненнями, внесеними Законами України від 20 листопада 2003 року n 1297-iv, від 18 травня 2004 року n 1721-iv, від 19 квітня 2007 року n 959-V, від 15 січня 2009 року n 885-vi

Відлучення від грудей iconПоложення про дозвільну систему
Кабінету Міністрів України n 706 (706-93-п) від 07. 09. 93; N 373 (373-95-п) від 31. 05. 95; N 256 (256-99-п) від 22. 02. 99; n 1326...
Відлучення від грудей iconПро розгляд запитів на публічну інформацію в головному управлінні будівництва та архітектури облдержадміністрації у 2011 році
Від фізичних осіб надійшло 5 запитів, від юридичних осіб – 3, від представників засобів масової інформації – 1, від органів виконавчої...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©sm.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов