Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення icon

Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання ОпаленняНазваПравила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення
Дата конвертації31.07.2014
Розмір66.19 Kb.
ТипПравила
скачать >>>

МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
19.10.2004  N 126
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
4 листопада 2004 р. за N 1480/10009

ПРАВИЛА
пожежної безпеки в Україні 


5. Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання

5.2. Опалення


5.2.1. Перед початком опалювального сезону котельні, теплогенераторні й калориферні установки, печі та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані. Несправні опалювальні пристрої не повинні допускатися до експлуатації.

5.2.2. Особи, призначені на підприємствах відповідальними за технічний стан опалювальних установок, зобов'язані організовувати постійний контроль за правильністю їх утримання та експлуатації, своєчасний і якісний ремонт. Опалювальні установки   повинні   відповідати   протипожежним вимогам стандартів, будівельних норм та інших нормативних актів.

5.2.3. Опалення  печей  на  підприємствах повинно проводитися спеціально уповноваженими  особами,  які  пройшли   протипожежний інструктаж. Режим, час  та  тривалість  топлення   печей   встановлюються розпорядженням керівника підприємства з урахуванням місцевих умов.

5.2.4. Топлення печей у будівлях  та  спорудах,  за  винятком житлових  будинків,  дач тощо,  повинне припинятися не менше як за дві години до закінчення роботи, а в лікарнях та на інших об'єктах з цілодобовим перебуванням людей - за дві години до сну.

5.2.5. Повітронагрівальні  й  опалювальні   прилади   повинні розміщуватися так,  щоб до них був забезпечений вільний доступ для огляду й очищення.Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме:

 • опалювальних печей  періодичної  дії  на  твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

 • печей та  осередків  вогню безперервної дії - не рідше одного разу на два місяці;

 • кухонних плит та кип'ятильників - один раз на місяць.

На підприємствах  результати  очищення  димоходів  та   печей повинні фіксуватися в журналі.

5.2.6. Печі  та  інші  опалювальні   прилади   повинні   мати протипожежні  розділки (відступки)  від  горючих конструкцій,  що відповідають вимогам будівельних норм.Підлога з   горючих   матеріалів   повинна   захищатися   під топковими дверцятами  (топковим отвором) металевим листом розміром 0,7 x 0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі.

5.2.7. Відстань від печей до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання  повинна бути не менше 0,7 м,  а від топкових отворів - не менше 1,25 м.

5.2.8. На горищах усі димові труби і стіни,  в яких проходять димові канали, повинні бути відштукатурені та побілені.

5.2.9. Димові   труби   будівель   з   покрівлями  з  горючих матеріалів повинні бути обладнані надійними іскрогасниками.

5.2.10. Золу  і  шлак,  які  вигрібають  з  топки,  необхідно заливати  водою  та  виносити  в  місця,  спеціально   для   цього відведені. Не дозволяється висипати їх поблизу будівель.

5.2.11. Улаштування  тимчасових  печей  у   приміщеннях,   як правило, не дозволяється.

Як виняток,  коли є потреба в установці тимчасових  металевих та   інших   нетепломістких   печей   у приміщеннях  гуртожитків, адміністративних,  громадських та допоміжних будинках підприємств, а  також  у житлових будинках та дачних домівках,  на будівельних майданчиках,         повинні         виконуватися вказівки підприємств-виготовлювачів цих приладів,  а також вимоги норм, які пред'являються до відповідних систем  постійного  опалення.  Крім того, слід дотримуватися таких вимог пожежної безпеки:

 • висота ніжок металевих печей без футерівки  повинна  бути  не менше  0,2  м.  Підлогу  з горючих матеріалів під печами необхідно ізолювати одним рядом  цеглин,  покладених  плиском  на  глиняному розчині,  або  негорючим теплоізолювальним матеріалом завтовшки не менше 0,12 м з обшивкою зверху покрівельною сталлю;

 • металеві печі  треба  встановлювати  на відстані не менше 1 м від конструкцій з матеріалів груп горючості Г3,  Г4  та  не  менше 0,7 м - від конструкцій з матеріалів груп горючості Г1, Г2;

 • у разі  встановлення  металевих  печей  без  ніжок,  а  також тимчасових  цегельних печей на дерев'яній підлозі основа під піччю повинна бути зроблена з чотирьох рядів цегли,  покладеної  плиском на   глиняному   розчині,   при   цьому  два  нижніх  ряди  кладки дозволяється робити з шанцями (порожнявими);

 • металеві труби, що прокладаються під стелею або паралельно до стін та перегородок з матеріалів груп горючості  Г3,  Г4,  повинні бути  від  них  на  відстані  не менше ніж 0,7 м - без ізоляції на трубі; 

 • не менше ніж  0,25  м  -  з  ізоляцією,  яка  не  допускає підвищення температури на її зовнішній поверхні понад 90 град. C;металеві димові труби допускається прокладати через перекриття з горючих матеріалів за умови влаштування перегородки з негорючих матеріалів розміром не менше 0,51 м. У разі  виведення металевої  димової  труби через вікно (коли відсутнє риштування) в нього треба вставляти  лист  покрівельного  заліза, який  замінює переділку, розміром не менше трьох діаметрів димової труби. Кінець труби слід виводити за стіну будинку не менше  ніж  на  0,7  м  та закінчувати  спрямованим  угору патрубком заввишки не менше 0,5 м.

Патрубок, який виводиться з вікна верхнього поверху, повинен підніматися вище карниза на 1 м. На патрубку треба встановлювати зонт для відведення атмосферних опадів.

5.2.12. Під    час    експлуатації    пічного   опалення   не допускається:

 • залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

 • користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;

 • розміщати паливо  й  інші   горючі   речовини   і   матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

 • зберігати незагашені вуглини та  золу  в  металевому  посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

 • сушити й складати на печах одяг,  дрова, інші горючі предмети та матеріали;

 • застосовувати для  розпалювання  печей  ЛЗР  та  ГР;   топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;

 • використовувати для топлення дрова,  довжина  яких  перевищує розміри   топливника;  здійснювати  топлення  печей  з  відкритими дверцятами топливника;

 • використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

 • прокладати димоходи  (борови)  опалювальних  печей  поверхнею горючих основ;

 • здійснювати топлення печей під час проведення  у  приміщеннях масових заходів;

 • закріплювати на   димових    трубах    антени    телевізорів, радіоприймачів тощо;

 • зберігати у приміщенні запас палива,  який  перевищує  добову потребу;

 • використовувати для димових труб азбестоцементні  й  металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев'яні димоходи.

5.2.13. Застосування пічного опалення у приміщеннях категорій за вибухопожежною та пожежною небезпекою А, Б, В не дозволяється.

5.2.14. У  приміщеннях складів категорій А,Б і В за вибухопожежною та пожежною  небезпекою, у коморах та в місцях, відведених для складування горючих матеріалів, у приміщеннях для наповнення і зберігання балонів зі стисненими та скрапленими газами опалювальні прилади потрібно обгороджувати екранами з негорючих матеріалів, які  встановлюються на відстані не менше 0,1 м від приладів опалення.

5.2.15. Опалювальні прилади систем водяного та парового опалення у приміщеннях категорій А,Б,В та із сильним виділенням пилу для забезпечення їх очищення повинні мати гладкі поверхні.

5.2.16. Біля кожної форсунки  котельної  або  теплогенеруючої установки, яка працює на рідкому паливі, повинен бути встановлений піддон з піском,  а на паливопроводі  -  не  менше  двох  вентилів (по одному біля топки та біля резервуара з паливом).

5.2.17. Паливо повинно зберігатися у спеціально пристосованих для цього приміщеннях  або  на  спеціально  виділених  майданчиках (у резервуарах) з урахуванням вимог будівельних норм.

5.2.18. У  котельних  приміщеннях  допускається  встановлення витратних баків закритого типу для рідкого палива:

 • у вбудованих   котельнях  -  об'ємом  не більше 1 куб.м (для мазуту);

 • в окремо розташованих котельнях - об'ємом не більше 5 куб.м (для мазуту) або 1 куб.м (для легкого нафтового палива).

При встановленні  зазначених  баків  слід керуватися вимогами будівельних  норм  проектування  котелень  та  складів   нафти   і нафтопродуктів.

5.2.19. У  приміщенні  котелень  та  інших   тепловиробляючих установок підприємств і населених пунктів забороняється:

 • допускати до  роботи  осіб,  які  не   пройшли   спеціального навчання  та  протипожежного інструктажу,  не отримали відповідних кваліфікаційних посвідчень,  а також залишати без догляду працюючі котли і нагрівники;

 • експлуатувати установки у разі підтікання рідкого палива  або витікання газу із системи паливоподачі;

 • розпалювати установки без їх попередньої  продувки;  подавати паливо, коли форсунки або газові пальники згасли;

 • працювати при зіпсованих або відключених приладах контролю  й регулювання, а також за їх відсутності;

 • сушити спецодяг,  взуття,  інші  матеріали   на   котлах   та паропроводах.

5.2.20. Вбудовані котельні на рідкому паливі, незалежно від продуктивності котлів, повинні бути обладнані автоматичними установками пожежогасіння.Схожі:

Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення iconЗакон України «Про пожежну безпеку», Правила пожежної безпеки в Україні, стандарти, будівельні норми та правила тощо. 2
Основні нормативні документи, що регламентують роботу щодо забезпечення пожежної безпеки об'єктів: Закон України «Про пожежну безпеку»,...
Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення iconЗагальна інструкція про заходи пожежної безпеки. І. Галузь застосування
Ця інструкція поширюється на службові, складські, допоміжні, житлові приміщення та територію, встановлює основні вимоги до забезпечення...
Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення iconНаказ №133 від 20 лютого 2012 року м. Ужгород Про заходи щодо поліпшення стану пожежної безпеки та профілактики травматизму
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13. 02. 2012 №159 „Про заходи щодо поліпшення стану пожежної безпеки та...
Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення iconПоложення про порядок проведення навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у підвідомчих організаціях Житомирського Облводресурсів
Воно встановлює види і порядок проведення спеціального навчання, інструктажів з питань пожежної безпеки робітників, фахівців, керівників...
Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення iconНаказ
Кожен працівник зобов’язаний знати і точно виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі – вжити всіх залежних від...
Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення iconНаряд-замовлення n від на надання послуг з технічного обслуговування та ремонту
Виконавця, охорони праці та здоров'я, пожежної безпеки ознайомлений і зобов'язуюсь їх виконувати
Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення iconПравила безпеки під час навчання в кабінетах інформатики навчальних закладів системи загальної середньої освіти Загальні положення
Ці Правила встановлюють вимоги безпеки під час навчання в кабінетах інформатики навчальних закладів системи загальної середньої освіти...
Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення iconОбладнання мостів та комутаторів провідних фірм
Вимоги провайдерів послуг та вимоги до комутаторів старшого класу майже збігаються у питаннях відмовостійкості, керованості, якості...
Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення iconФорма та колір (iso 6309: 1987, idt) ДСТУ iso 6309: 2007 Київ
Внесено: Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки мнс україни (Укрндіпб мнс україни)
Правила пожежної безпеки в Україні Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання Опалення iconПравила безпеки та етикет електронного листування Проблеми безпеки електронної пошти Фальшиві адреси відправника Перехоплення листа
Основні протоколи передачі пошти (smtp, P0P3, імар4), як правило, не здійснюють надійної
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©sm.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов