Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 icon

Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013НазваНаказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013
Дата конвертації30.03.2013
Розмір75.81 Kb.
ТипНаказ
скачать >>>
УКРАЇНА

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ


Н А К А З


13.02.2013 Ужгород № 68
Про проведення фіналу ІІ туру

ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу

Учитель року – 2013”


На виконання наказу управління освіти і науки облдержадміністрації 13.11.2012 № 691 „Про проведення в області у 2012/2013 навчальному році XVIІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” 5 – 6 лютого 2013 року в місті Ужгороді на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся перший етап ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” у номінаціях: „Інформатика”, „Фізика”, „Іноземна мова” (французька), „Музичне мистецтво”, „Російська мова”.

У І турі ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” узяли участь 253 педагоги області, зокрема, „Інформатика” – 55, „Фізика” – 72, „Іноземна мова” (французька) – 22, „Музичне мистецтво” – 63, „Російська мова” – 41.

Матеріали переможців І туру конкурсу „Учитель року – 2013” та інформація про підсумки цього туру подані в Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти вчасно, до 31 січня 2012 року, всіма відділами (управліннями) райдержадміністрацій та міськвиконкомів області, а саме: з „Інформатики” – 17, за винятком м. Берегово, з „Фізики” – 18, з „Іноземної мови” (французької) – 10, окрім міст Берегово, Чоп, Великоберезнянського, Воловецького, Іршавського, Міжгірського, Перечинського та Ужгородського районів, з „Музичного мистецтва” – 15, окрім міст Берегово, Чоп та Берегівського району, з „Російської мови” – 11, за винятком міст Ужгород, Берегово, Хуст, Чоп, Берегівського, Воловецького та Перечинського районів.

У конкурсних випробуваннях першого етапу ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” узяли участь 60 учителів з міст та районів області.

Перший етап ІІ (обласного) туру XVIIІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” проводився відповідно до порядку проведення конкурсу і складався з ознайомлення членів журі з матеріалами, поданими учасниками, та проведення конкурсних випробувань (письмова робота, майстер-клас, співбесіда).

У номінації „Інформатика” позитивним є те, що методи і засоби реалізації проблем, продемонстровані в розробках циклу уроків, розкривають індивідуальні особливості роботи кожного конкурсанта. Матеріали педагогів містили обґрунтування актуальності досвіду, його практичне значення, висвітлення основної ідеї досвіду, розвиток інтересу до предмета тощо. Учасники практичного туру конкурсу на належному рівні продемонстрували фаховий рівень через виконання тестових завдань. Серед інших слід відзначити Олашин Л.Д. (м. Хуст), Ганича Б.С. (Перечинський район), Ференца П.С. (Ужгородський район), Якиму І.І. (Іршавський район) та Желізняк Л.Д. (Свалявський район). Однак, з окремими завданнями підвищеної складності не усі учасники впоралися (Мейсар С.Ф. – Мукачівський район, Ревта Л.С. –Великоберезнянський район, Жовнярук А.Р. – Рахівський район). Під час проведення майстер-класу „Я роблю це так” та співбесіди учасники широко використовували анімаційні мультимедійні технології. Найкращі результати цих випробовувань у Якими І.І. (Іршавський район), Ференца П.С. (Ужгородський район), Олексик В.І. (м. Мукачево), Мейсара С.Ф. (Мукачівський район) та Желізняк Л.Д. (Свалявський район). Але варто зазначити, що не завжди майстер-клас учасників відповідав заявленій проблемі.

У номінації „Фізика” аналіз матеріалів, представлених учасниками конкурсу, свідчить про те, що вчителі фізики, в основному, обізнані з новітніми технологіями навчання та виховання, мають власну систему роботи, яка включає в себе оригінальні ідеї, творчий підхід. У поданих матеріалах конкурсанти висвітлили власний педагогічний досвід, підготували його мультимедійну презентацію, представили цікаві розробки уроків та позаурочних заходів. Однак, було виявлено і недоліки. Зокрема, в описах досвіду роботи немає узгодження з науково-методичною проблемною темою, над якою працює вчитель; недостатнім є наукове обґрунтування актуальності та новизни обраної теми. Деякі учасники вдавались до викладу теоретичного матеріалу, переказу наукових концепцій, без результатів їх апробації в освітньому процесі та самим учасником; не розкрито технологію реалізації провідної педагогічної ідеї Павлик Т.І. – Тячівський район, Форос М.В. – Міжгірський район. Лише в окремих матеріалах простежувалась динаміка результативності навчально-виховного процесу через підвищення рівня навченості школярів, їх участі в олімпіадах та конкурсах.

Письмова робота складалася із тестів із вибором правильної відповіді та задач, які потрібно було розв’язати з повним обґрунтуванням та описом ходу міркувань, творчого завдання (експериментальна задача) та методики викладання предмета. Найкраще справилися із цим завданням Капраль М. М. (м. Ужгород), Бачкай О.Г. (м. Хуст), Севч О.О. (Ужгородський район), Бобонич Р.А. (м. Чоп). Варто зазначити, що на належному рівні не впоралися з цим випробовуванням Добоні І.М. (Виноградівський район) та Хилинська О.В. (Мукачівський район). У проведенні майстер-класу фаховою підготовкою відзначилися Бачкай О.Г. (м. Хуст), Капраль М. М. (м. Ужгород), Біганич В.Ю. (Перечинський район), Хилинська О.В. (Мукачівський район). Найнижчі результати у цьому випробовуванні показали Цигунька Г.О. – Великоберезнянський район та Форос М.В. – Міжгірський район.

У номінації „Іноземна мова” (французька) серед поданих на конкурс матеріалів найвищим балом оцінено розроблені Дудинською В.В. (м. Ужгород) методичні посібники з граматики. У написанні контрольної роботи слід відзначити учителів шкіл, де французька мова вивчається поглиблено, це Рокосовик О.С. (м. Хуст), Юрчак О. Б. (Хустський район), Кополовець О.Ф. (м. Мукачево). За підсумками проведення майстер-класу найкраще свій фаховий рівень продемонстрували: Кополовець О.Ф. (м. Мукачево), Мисло Я.В. (Мукачівський район), Іваниш О.Л. (Виноградівський район), Рокосовик О.С. (м. Хуст) та Юрчак О. Б. (Хустський район). Разом з тим, варто зазначити, що не всі учасники конкурсу достатньо володіють фаховою термінологією іноземної мови. У цьому аспекті варто відзначити високий рівень володіння іноземною мовою та методикою викладання предмета молодого учителя сільської школи (педагогічний стаж – 7 років) Мисло Я.В.

За оформлення конкурсних матеріалів у номінації „Музичне мистецтво” варто відзначити учасників з м. Мукачево – 24 бали, Міжгірського району – 23 бали, Великоберезнянського району – 22 бали, Рахівського, Ужгородського, Свалявського, Виноградівського – по 20 балів із максимальних 25. Результатами контрольної роботи свій професіоналізм підтвердили Григорович В.В. (Виноградівський район), Качайло М.В. (Міжгірський район) та Окс М. Й. (Мукачівський район). Однак окремі конкурсанти не впоралися з цим випробовуванням (Кострець Г. Ю. – Хустський район та Шепета Н. В. – Рахівський район).

У майстер-класі, презентуючи методи своєї роботи за заявленою проблемою, фаховість проявили вчителі Виноградівського, Міжгірського, Іршавського, Великоберезнянського районів та м. Мукачево. Слід зазначити, що найменшою кількістю балів були відмічені презентації учасників конкурсу з м. Хуст та Хустського району.

У номінації „Російська мова” матеріали, що надійшли до розгляду журі, були різними за якістю. Їх аналіз показав, що більшість конкурсантів працюють над педагогічними проблемами із урахуванням особливостей навчального закладу (російська мова в загальноосвітніх навчальних закладах вивчається факультативно, а російська література в складі світової літератури). У роботах представлено власний педагогічний досвід, відстежено ефективність та результативність діяльності. Позитивним є те, що матеріали містили обґрунтування актуальності досвіду, його практичне значення, висвітлення основної ідеї, її інноваційну значущість. Проведення майстер-класу, співбесіди та написання контрольної роботи, що складалася з творчого завдання, бліц-запитань та граматичних завдань, засвідчили методологічні та професійні знання педагогів.

Попри те, журі вказало й на недоліки, а саме: тематика уроків не відповідала заявленому досвіду, було виявлено, що конкурсанти використовували розробки уроків інших авторів (Безик Ж.В. – Свалявський район), матеріали не відтворювали наступності, перспективності та інноваційності (Балаж Н.І. – Великоберезнянський район). Педагогам не вдалося чітко описати способи діяльності, направлені на формування комунікативної компетентності учнів (Біланчук В.М. – Виноградівський район). Типовою помилкою окремих учасників залишається одноманітність форм у використанні інформаційно-комунікаційних технологій лише як „наочність” (Ільтьо І.М. – м. Мукачево, Матіцо Н.М. – Ужгородський район).

Завершенням цього етапу конкурсу стало визначення п'яти учасників другого етапу ІІ (обласного) туру XVIIІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” з кожної номінації, які набрали більшу кількість балів.

Відповідно до протоколів першого етапу ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” фахових журі


НАКАЗУЮ:

1. Визнати лауреатами першого етапу ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” у таких номінаціях: „Інформатика”, „Фізика”, „Іноземна мова” (французька), „Музичне мистецтво”, „Російська мова” учасників згідно з додатком 1.

2. Провести другий етап ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” 21 – 22 лютого 2013 року відповідно до додатка 10 наказу управління освіти і науки облдержадміністрації 13.11.2012 № 691 „Про проведення в області у 2012/2013 навчальному році XVIІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013”:

- розпочати конкурс о 10 годині 21 лютого 2013 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти (вул. Волошина, 35, м. Ужгород);

- підбити підсумки ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” о 15 годині 22 лютого 2013 року в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” (Студентська наб., 8, м. Ужгород);

- директору Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” (Ганущина С.І.) підготувати концертну програму урочистого закриття ІІ (обласного) туру XVIІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013”.

3. Начальнику управління освіти Ужгородської міської ради (Бабунич О.Ю.) підготувати загальноосвітні навчальні заклади, на базі яких конкурсанти проводитимуть уроки, згідно з додатком 2.

4. Витрати на проведення другого етапу ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” віднести на рахунок Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти (додаток 11 наказу управління освіти і науки облдержадміністрації 13.11.2012 № 691 „Про проведення в області у 2012/2013 навчальному році XVIІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013”).

5. Учасникам другого етапу ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” надати оргкомітету копію реєстраційного номера облікової картки платника податків та копію паспортних даних.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора департаменту – начальника управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Сопкову Г.І.


Директор департаменту М. Кляп
Схожі:

Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 iconНаказ №124 Про підсумки ІІ (обласного) туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 та відзначення його переможців
Ужгороді на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся перший І другий етапи ІІ (обласного) туру ХVІІІ...
Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 iconНаказ №70 Про відрядження педагогічних працівників області для участі в третьому (заключному) турі Всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013
Учитель року – 2013”, наказу департаменту освіти І науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації 27. 02....
Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 iconНаказ №05. 12. 2012 м. Тячів 589 Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу " Учитель року 2013"
Про проведення Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2013” та наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 13. 11....
Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 iconНаказ №129 від 20 лютого 2012 року м. Ужгород Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2012
Хvіі всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2012” у номінаціях: „Українська мова та література”, „Біологія”, „Іноземна мова. Англійська”,...
Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 iconНаказ №19 Про внесення змін до наказу управління освіти І науки облдержадміністрації 13. 11. 2012 №691 „Про проведення в області у 2012/ 2013 навчальному році XVIІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 у зв’язку з виробничою необхідністю наказую
Внести наступні зміни до складу оргкомітету з проведення ІІ (обласного) туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013”...
Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 iconНаказ №71 від 11 лютого 2011 року м. Ужгород Про проведення фіналу ІІ туру ХVІ всеукраїнського конкурсу " Учитель року 2011"
Хvі всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2011” в номінаціях: „Початкові класи”, „Світова література”, „Історія”, „Іноземна мова...
Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 iconНаказ №172 Від 22. 03. 2011 року м. Ужгород Про відрядження педагогічних працівників області та членів журі для участі в третьому (заключному) турі Всеукраїнського конкурсу „ Учитель року-2011
Про проведення всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2011”, наказом управління освіти І науки Закарпатської облдержадміністрації...
Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 iconНаказ №164 Від 29. 02. 2012 м. Ужгород Про відрядження педагогічних працівників області для участі в третьому (заключному) турі Всеукраїнського конкурсу „ Учитель року-2012
Про проведення Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2012”, наказом управління освіти І науки Закарпатської облдержадміністрації...
Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 iconНаказ №49 від 1 лютого 2011 року м. Ужгород Про проведення іі( обласного) туру XVІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2011
Про проведення в області у 2010/2011 навчальному році Всеукраїнського конкурсу „Учитель року 2011” І від 06. 12. 2010 року №926 „Про...
Наказ №68 Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2013 iconНаказ №926 від 6 грудня 2010 року м. Ужгород Про затвердження складу оргкомітету І фахових журі обласного туру ХVІ всеукраїнського конкурсу "Учитель року 2011"
України від 03. 11. 2010 р. №1049 „Про проведення всеукраїнського конкурсу „Учитель року-2011” та згідно з наказом управління освіти...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©sm.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов