Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті icon

Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університетіНазваПідготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті
Дата конвертації15.01.2013
Розмір69.13 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті


Розвиток економіки України вказує на той факт, що населення країни дедалі більше віддає перевагу товарам вітчизняного виробництва. Особливо це стосується продуктів харчування, ліків, побутової хімії. Ринкова конкуренція змушує виробників покращувати якість своєї продукції, нарощувати виробничі потужності для пакування продукції в індивідуальну, групову і транспортну упаковку. Ця тенденція викликала розвиток машинобудівних підприємств, які проектують і виготовляють пакувальну техніку.

Тому підприємства потребують якісно підготовлених кваліфікованих фахівців у галузі пакування, які знають і розуміють концепцію розвитку сучасного пакувального обладнання, здатні проектувати, обслуговувати, налагоджувати, програмувати, модернізувати пакувальне обладнання.

Такі потреби виробників пакувального виробництва задовольняють випускники спеціальності «Машини і технологія пакування», яких готує кафедра Пакування і автоматизації виробничих процесів Луцького державного технічного університету, яка випускає фахівців починаючи із 2000 року. Очолює кафедру академік ПТАН України, доктор технічних наук, професор Богдан Олексійович Пальчевський.

Випускники спеціальності машини і технологія пакування здатні забезпечити всі етапи процесу пакування: проектування і обслуговування пакувальних машин, організовувати роботу дільниць пакування, проектувати тару і допоміжні пакувальні засоби, оптимізувати структуру технологічних ліній пакування.

За час навчання студенти вивчають пакувальні матеріали, конструкції і принцип роботи сучасного фасувального і пакувального обладнання, опановують основи автоматизованого проектування пакувальних машин, розрахунку та проектування їх вузлів, проектування дільниць пакування, дизайну і конструювання упаковки, сертифікації пакованої продукції.

Оскільки сучасним підприємствам потрібні фахівці, які вміють працювати із автоматизованими системами проектування, то вже з першого курсу навчання студенти здобувають практичні навики роботи із комп’ютерною технікою. Починаючи з третього курсу вони виконують проектні роботи пакувального обладнання, технологічних ліній і дільниць пакування, вузлів пакувальних машин в ліцензованій системі автоматизованого проектування ProEngineer Wildfire 2. Для виконання цієї роботи студенти користуються сучасним комп’ютерним класом кафедри, програмне і технічне забезпечення якого дозволяє здійснювати комп’ютерне проектування пакувальних машин та ліній, розробляти конструкції і оформлення упаковок.

^ Практична підготовка студентів здійснюється в сучасних лабораторіях кафедри:

– лабораторія пакувального обладнання;

– лабораторія пакувальних матеріалів і технологій пакування;

– лабораторія автоматизації процесів пакування та переміщення вантажів;

– лабораторія комп’ютерного проектування тари і упаковки.

^ Лабораторія пакувального обладнання оснащена виробничим обладнанням вітчизняних виробників для фасування і пакування сипких матеріалів в полімерні пакети (автомат для пакування сипких продуктів УФС-18ПА, 2006 рік випуску), дозування і фасування рідких і в’язких продуктів в полімерну тару, групової упаковки в пакети із термозбігової плівки (автомат для пакування в термозбігову плівку МТУО-5,0СВ, 2006 рік випуску), об’ємними і ваговими дозаторами для різних матеріалів, етикетувальним автоматом ВЕМ.

^ Лабораторія пакувальних матеріалів і технологій пакування забезпечена обладнанням для дослідження вологості сипких матеріалів (установка моделі ЛИВЗ-1, 2005 р. випуску), для вимірювання тиску в пляшках (установка модель ШЧ-ВУЛ 2005 р. випуску), вакуумною установкою для дослідження герметичності тари та іншим необхідним для вивчення і дослідження пакувальних матеріалів засобами (мікроскопи моделі МБС-2, електронні ваги, мікрометри тощо).

^ Лабораторія автоматизації процесів пакування та переміщення вантажів оснащена лабораторними установками для дослідження процесів транспортування і орієнтації вантажів у процесі пакування, дослідження процесу зварювання полімерних матеріалів, дослідження процесу герметизації жорсткої полімерної тари, установкою для дослідження процесу вібраційного живлення закупорювальними засобами, для дослідження процесу формування видувної полімерної тари, засобами автоматизації виробничих процесів (давачі, пневмообладнання тощо).

^ Лабораторія комп’ютерного проектування тари і упаковки забезпечена потужною комп’ютерною технікою, що дозволяє розробляти конструкцію і оформлення упаковки і пакувальних засобів.

Деякі лабораторні роботи проводяться у виробничих умовах на таких підприємствах Луцька, як «Луцьккондитер», ВАТ «Луцьк-Фудз», ВАТ «Луцькпластмас», ЗАТ “Волиньпак”, ПП «Хімпласт». З метою підвищення професійного рівня кращі студенти 4-5 курсів проходять стажування у Німеччині і Великобританії. Такий підхід до навчання дозволяє студентам досконало опановувати всі тонкощі майбутньої професії.

Студенти закінчують навчання виконанням дипломних проектів, тематика яких тісно пов’язана із виробничими завданнями. Частина студентських дипломних робіт виконуються на замовлення підприємств для вирішення конкретних виробничих завдань із подальшим втіленням у виробничий процес. Всі дипломні проекти виконуються в системах автоматизованого проектування AutoCAD і ProEngineer.

Про високу якість підготовки фахівців спеціальності «Машини і технологія пакування» кафедрою ПАВП свідчать високі показники працевлаштування випускників, хороші відзиви з підприємств. Завдяки отриманому під час навчання запасу знань та практичних навичок випускників спеціальності «Машини і технологія пакування» запрошуються на перспективні і високооплачувані інженерні посади провідними підприємствами України. Наведемо типові дані про працевлаштування деяких студентів. Випускниця Петрук Валентина працює інженером-технологом у ВКФ «Луцьккондитер», Бойко Катерина – на ТОВ Завод пакувального обладнання “ТЕРМОПАК”, Оласюк Наталія – фахівець з пакувальних матеріалів ВАТ «Волиньхолдінг» (ТМ «Торчин-продукт»). Також випускники обіймають інженерні посади на таких підприємствах: ВАТ «Луцьк-Фудз» (ТМ «Руна»), ВАТ«Рожищенський сирзавод», ВАТ «Луцькпластмас», ЗАТ “Волиньпак”, ЗАТ «Оболонь», Кондитерська корпорація «Roshen» та інші. Випускники спеціальності успішно працюють не тільки на підприємствах, а й у проектно-конструкторських організаціях, навчальних закладах та науково-дослідних інститутах.

Всі викладачі, аспіранти, магістри кафедри, а також студенти старших курсів займаються науковою діяльністю в галузі підвищення ефективності і автоматизації пакувального виробництва.

Пріоритетним напрямком наукової діяльності викладачів кафедри є моделювання та оптимізація автоматизованих технологічних систем пакування виробів. В цьому напрямку співробітники кафедри працюють над двома держбюджетними темами по оптимізаційному синтезу автоматизованих ліній пакування і системи віртуального функціонально-модульного проектування пакувального обладнання. На кафедрі виконується госпдоговірна робота із удосконалення системи керування пакувальних автоматів. Науковою роботою на кафедрі пакування займаються чотири аспіранти і два співпошукачі. У процесі роботи розроблені програми «OPTYPAC-1» і «OPTYPAC-2» для оптимізації структури автоматичних ліній фасування напоїв.

Основні наукові досягнення викладачів кафедри пакування і автоматизації виробничих процесів висвітлюються на міжнародних наукових і науково-методичних конференціях. За час функціонування кафедри викладачами видано понад 100 наукових публікацій у провідних фахових виданнях України, Польщі, Росії.

Значна увага на кафедрі приділяється залученню студентів до науково-дослідницької діяльності. Про свої здобутки в науковій діяльності студенти постійно доповідають на наукових семінарах та студентських наукових конференціях, які присвячені актуальним проблемам пакувальної галузі, приймають участь у всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. Щороку кращі роботи студентів відзначаються дипломами Клубу пакувальників України і Міністерства освіти та науки України. Загалом за роки існування кафедри студенти здобули понад 20 дипломів переможців Всеукраїнських конкурсів наукових студентських робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії, більше 30 наукових статей опубліковано студентами спільно з викладачами кафедри. На базі кафедри діє студентське науково-виробниче бюро «ТЕХПАК», яке працює над створенням установок для проведення експериментальних та лабораторних робіт, а також виконує дослідження на замовлення підприємств. Кращі студенти продовжують свої дослідження, навчаючись в аспірантурі.

У зв’язку із потребою удосконалення та підвищення ефективності роботи багатьох підприємств викладачі кафедри працюють над створенням на основі системи ProEngineer електронної бази вузлів пакувального обладнання.

Кафедра запрошує підприємства, наукові і проектні установи до взаємовигідної співпраці і обміну елементами створюваної електронної бази вузлів пакувального обладнання. Це дасть змогу значно спростити і здешевити для вітчизняних підприємств процес проектування і виготовлення сучасної пакувальної техніки, збільшивши конкурентну здатність продукції вітчизняної машинобудівної галузі на внутрішньому і зовнішньому ринку.

^ Планується створення курсів із підготовки фахівців для роботи із САПР ProEngineer.

Особливістю підготовки фахівців є те, що кафедра пакування ЛДТУ є єдиною кафедрою в Україні, яка готує пакувальників заочно за державним замовленням та на контрактній основі. Навчання здійснюється за державним замовленням та на контрактній основі, а також за замовленням підприємств. Тому тут навчаються студенти не лише із Волині, а й інших регіонів України: Харківської, Донецької областей, АР Крим.

Тільки із підготовкою висококваліфікованих спеціалістів і реалізацією отриманих ними знань наша країна зможе зайняти провідне місце серед світових виробників товарів народного споживання і виробників пакувального обладнання. Є всі підстави вважати, що для тих, хто пов’язує свою майбутню професійну діяльність із пакувальною галуззю, відкриваються широкі можливості втілити свій потенціал у дуже цікаву та важливу для України справу.


Адреса кафедри ПАВП:

Луцький державний технічний університет, кафедра пакування і автоматизації виробничих процесів,

43018, м.Луцьк, вул. Потебні, 56/22.

Тел.: (0332) 76-73-95,

E-mail: pac@tf.dtu.lutsk.ua


Адреса приймальної комісії ЛДТУ:

43018, м.Луцьк, вул. Львівська, 75, кім.34.

Тел.: (0332) 74-61-11

Схожі:

Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті iconПоложення про кредитно-модульну технологію організації навчального процесу у Луцькому державному технічному університеті розглянуто та схвалено на засіданні вченої ради університету протокол № від 2005р
Луцькому державному технічному університеті для забезпечення умов участі в педагогічному експерименті. Під час розробки цього документу...
Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті iconПравила прийому до Луцького національного технічного університету в 2013 році Провадження освітньої діяльності у Луцькому національному технічному університеті здійснюється
Провадження освітньої діяльності у Луцькому національному технічному університеті здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства...
Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті icon«актуальні проблеми менеджменту в умовах інноваційного розвитку економіки україни»
Яка відбудеться 15 березня 2013 року в Луцькому національному технічному університеті
Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті iconПоложення про організацію методичної роботи у Луцькому національному технічному університеті Луцьк-2010 Затверджено Затверджено Вчена рада Ректор Луцького національного
Порядок підготовки та поліграфічного виготовлення методичних видань у редакційно-видавничому відділі лнту
Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті iconПравила прийому до Севастопольського національного технічного університету Провадження освітньої діяльності у Севастопольському національному технічному університеті здійснюється
Провадження освітньої діяльності у Севастопольському національному технічному університеті здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства...
Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті iconУхвала вченої ради Луцького національного технічного університету від 27 грудня 2012
«Про організацію І проведення усіх видів практик в Луцькому нту та виконання ухвали Вченої ради Луцького нту від 29. 12. 2011 р з...
Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті iconПрограма для оптимізаційного синтезу лінії пакування в’язких продуктів
Назва теми: «розробка оптимізаційного синтезу автоматизованих ліній пакування», № д/р 0106U000611
Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті iconЗно 2012 Навчальні заклади області, які мають найвищі показники з географії
Житомирський міський ліцей при Житомирському державному технологічному університеті
Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті iconЗно 2012 Навчальні заклади області, які мають найвищі показники з біології
Житомирський міський ліцей при Житомирському державному технологічному університеті
Підготовка фахівців за спеціальністю «Машини і технологія пакування» в Луцькому державному технічному університеті iconЗно 2012 Навчальні заклади області, які мають найвищі показники з математики
Житомирський міський ліцей при Житомирському державному технологічному університеті
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©sm.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов